Moda na szermierkę

Saturday, 10th stycznia 2015

"Moda na szermierkę" w Galerii Dominikańskiej

W sobotę 10-go i w niedzielę 11 stycznia 2015 roku we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej po raz 5 odbyła się impreza "Moda na szermierkę".

Organizatorami imprezy był Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" oraz Galeria Dominikańska.

Wrocławianie przez dwa dni mieli możliwość obejrzenia pokazów szermierczych w wykonaniu zawodników z WKSz Kolejarz i zawodów szermierczych dla dzieci.

Dziewczęta i chłopcy w wieku od 8 do 12 lat walczyli w dwóch broniach, we florecie i w szpadzie.

Informacje i wyniki zawodów  są na stronie www.szermierka.wroclaw.pl

We wrocławskich klubach szermierczych ćwiczą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat. Startują oni w zawodach ogólnopolskich z dużymi sukcesami. Reprezentują Polskę w zawodach zagranicznych w swoich kategoriach wiekowych. Rodzice i wrocławscy trenerzy mają nadzieję, że zasilą oni grupę dorosłych wrocławskich zawodników walczacych z sukcesami w kategorii seniorów w zawodach w Polsce i zagranicą.

Dotychczas we Wrocławiu nie było propozycji uprawiania szermierki dla dorosłych. Aktualnie osoby dorosłe, które chcą nauczyć się szermierki sportowej na szpady i uprawiać ją rekreacyjnie mają taką możliwość. Zapisy na szkolenia szermiercze dla dorosłych, na naukę szermierki dla dorosłych, na zajęcia szermierki rekreacyjnej dla dorosłych są prowadzone  pod - infolinia: tel. kom. 601471311, e-mail:info@szermierka4u.pl.